Stop negativitě!

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Negativní pracovní prostředí je neefektivní pracovní prostředí. Důvodem jeho vzniku může být externí situace firmy (fůze, akvizice, rozpočet), současně však i situace interní, tedy negativní postoje zaměstnanců. Negativně smýšlející zaměstnanci pak do své práce nevkládají dostatečné množství energie, což se následně projevuje na jejich efektivnosti a celkovém obchodním výsledku firmy. Tak jako je však přechod k pozitivnímu přístupu složitý u jednotlivce, je složitý i u celé firemní kultury.

Článek nabízí několik užitečných rad pro to, jak se na firemní půdě zbavit negativity:
- Najděte firemní „ideové vůdce“ – osoby, které ve firmě nemají žádné zvláštní postavení, ale dokáží naslouchat ostatním. Může to být například recepční či vedoucí pracovník, který je mentorem skupiny podřízených pracovníků.
- Veřejně hovořte o problémech na firemní půdě – to lze dělat na pravidelných mítincích či prostřednictvím pravidelné rubriky „Zeptejte se šéfa“ ve firemním občasníku.
- Zdůrazňujte dodržování firemních směrnic.
- Ujistěte se o tom, že management firmy přistupuje ke každému zaměstnanci stejně slušně.
- Změňte fyzickou podobu pracovišť – přemístění nábytku, změna barev či přidání nových dekorací může být pokud jde o morálku a motivaci zaměstnanců velice efektivní.

**Datum vydání:** I/2003
Zdroj: The CEO Refresher - americký server věnovaný managementu
Zobrazit přehled článků ze zdroje The CEO Refresher

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace