Z HR až na vrchol

Vytisknout

Ten, kdo říká, že z oddělení lidských zdrojů neexistuje cesta vzhůru, jistě nečetl výsledky posledních studií na toto téma. Z nich vyplývá, že v roce 2001 si minimálně 30 pracovníků oddělení lidských zdrojů zajistilo postup v kariéře, a to jak na místa vyšších vedoucích, tak i na pozice CEO. Tento trend navíc bude dále pokračovat. Důvodem, proč si vedení více váží pracovníků lidských zdrojů a jmenuje je do významných funkcí, je fakt, že právě oni si jsou nejlépe vědomi strategické výhody lidských zdrojů pro firmu.

K popularitě oddělení lidských zdrojů přispělo nemalou měrou také to, že mnoho firem považuje za prioritní změnu organizační kultury a postojů zaměstnanců. Další studie prokázala, že 74 % zaměstnavatelů se domnívá, že problémy spojené se zaměstnanci a zaměstnaneckými vztahy obecně jsou nyní pro firmu mnohem důležitější, než tomu bylo před několika lety. Samotná zkušenost s HR však k vzestupu na „hvězdné posty“ nestačí – vyhledáváni jsou odborníci, kteří mají zkušenosti i z jiných odvětví.
Zdroj: Society for Human Resource Management - největší světová profesní organizace manažerů lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje Society for Human Resource Management
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace