Firmy mohou znovu získat dotace na vzdělávání zaměstnanců

Ilustrační snímek

V úterý 31. května odstartoval nový projekt ministerstva práce a sociálních věcí pro vzdělávání a rekvalifikaci zaměstnanců s názvem „Vzdělávejte se pro růst!“. Firmám, které mají v dnešní ekonomické situaci největší potenciál se rozvíjet, je v rámci tohoto projektu určena částka 850 milionů korun z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Jedná se o podniky z odvětví strojírenství, stavebnictví, nezávislého maloobchodu, pohostinství a gastronomie, terénních sociálních služeb a odpadového hospodářství.

Zaměstnavatelé, kteří působí v těchto odvětvích a zároveň přijímají nové zaměstnance nebo potřebují zdokonalit znalosti a dovednosti stávajících zaměstnanců, si mohou prostřednictvím Úřadů práce podat žádost o finanční příspěvek na vzdělávání či rekvalifikaci svých zaměstnanců. Získají-li dotaci, budou jim zároveň uhrazeny mzdové náklady vzdělávaných zaměstnanců.

Projekt „Vzdělávejte se pro růst!“ je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. Potrvá do 31. 7. 2013, vzdělávací aktivity však musí být ukončeny k 31. 5. 2013.

-kk-

Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí - server MPSV ČR
Zobrazit přehled článků ze zdroje Ministerstvo práce a sociálních věcí