Jak řídit talent

TSM spol. s r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti TSM spol. s r.o.

Vytisknout

Talentu zaměstnanců je třeba si vážit a těžit z něho, jinými slovy jej řídit. To ukázal nedávný výzkum, který proběhl v USA mezi špičkovými manažery lidských zdrojů. V této souvislosti tak mluvíme o tzv. managementu talentu (Talent Management), který je jedním z předpokladů moderního úspěšného podnikání. Jedná se o strategii motivace a rozvíjení pracovníků, kterou je třeba zahrnout do programů podnikové kultury.

Management talentu se týká zejména vyšších výkonných pracovníků – těch, kteří mají schopnost vést a podávat konzistentní výsledky. Je třeba uvědomit si, že úspěch a rozvoj mohou společnostem přinést jen spokojení produktivní zaměstnanci. Manažeři by proto měli vyvíjet motivační a inspirační strategie, aby tak pracovníkům zajistili rozvoj jejich talentu v příjemném pracovním prostředí. Konkrétně se jedná o rozvoj komunikačních dovedností pracovníků, otevřenou interní i externí komunikaci. Nejdůležitější je postupovat stále v duchu podnikových cílů.

**Datum vydání:** V/2002
Zdroj: HRM Guide - informace pro manažery HR
Zobrazit přehled článků ze zdroje HRM Guide

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace