Proč ředitelé selhávají

Vytisknout

Individuální selhání vrcholových manažerů mohou mít pro firmy dramatické následky. Jak tomu předcházet radí kniha Proč ředitelé selhávají autorů Davida Dotlicha a Petera Caira. Upozorňuje na to, že silné stránky osobnosti dokáží člověka vynést na vrchol, ale stejně tak i srazit na zem, pokud je přestane kontrolovat. Právě u ředitelů je toto nebezpečí vysoké, protože pracují pod velkým stresem.

Autoři se výzkumu selhávání ve vedoucích funkcích věnují již řadu let. Dokázali zmapovat několik tisíc konkrétních případů. Identifikovali 11 rizikových tendencí v chování, které nazývají náladovostí, přílišnou opatrností, vrozenou nedůvěrou, rezervovaností, pasivním odporem, arogancí, teatrálností, rebelantstvím, výstředností, perfekcionismem a snahou zalíbit se.

Důsledky těchto tendencí kniha popisuje na případech skutečných manažerů a ředitelů. Nabízí zajímavý a čtivý pohled na psychiku lidí, kteří vedou mezinárodní korporace. Zároveň však vybízí k zamyšlení nad vlastním životem a chováním.

-kk-
Zdroj: iHNed.cz - online zprávy Hospodářských novin
Zobrazit přehled článků ze zdroje iHNed.cz
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace