SHRM: Zaměstnavatelé uznávají především věrnost zaměstnanců

Vytisknout

Máte program pro uznání svých zaměstnanců? Na tuto otázku odpovědělo kladně 8 z 10 manažerů HR v aktuálním průzkumu Society for Human Resource Management (SHRM). 58 % z nich uvedlo, že nejčastěji uznávají délku doby, po kterou zaměstnanec ve firmě pracuje. Průzkum s názvem Employee Recognition Programs vychází z odpovědí 745 manažerů HR náhodně vybraných ze členů SHRM působících v organizacích s 500 a více zaměstnanci.

Největší současné výzvy v oblasti řízení pracovní síly podle nich představují především spolupráci různých generací a kultur pracovníků. Do následujících tří až pěti let pak má být klíčovou HR výzvou angažovanost, retence a nábor zaměstnanců.

Vedle dlouhodobé loajality zaměřují oslovení HR profesionálové své programy pro uznání zaměstnanců na nadstandardní výkony při práci na projektech a úspěšné výsledky, které přispívají k vyšším celkovým hospodářským výsledkům firmy.

Návratnost investic do programů uznání zaměstnanců však měří jen 13 % respondentů. 68 % z nich navíc toto měření považuje za vysoce problematické. 23 % s náročností měření nesouhlasí.

-kk-

Zdroj: Society for Human Resource Management - největší světová profesní organizace manažerů lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje Society for Human Resource Management
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace