Vyhrajte volnou vstupenku na výroční konferenci HR KNOW HOW 2016

Julie Diamond, řečník konference HR Know How 2015

Trh práce se vyvíjí obrovskou rychlostí. Deset nejhledanějších pozic se během pěti let úplně proměnilo. Společnostem chybí kvalifikovaná pracovní síla, a pokud se chtějí připravit na budoucnost, musejí umět dobře předvídat vývoj na trhu.

Konference profesní neziskové organizace People Management Forum se symbolickým názvem Vzpomínky na budoucnost, která se bude konat v Praze, ve čtvrtek 19. května v České Národní Bance, představí právě trendy, které personalisté a ředitelé společností mohou očekávat. Organizátorům se podařilo oslovit i výjimečné odborníky z praxe, kteří se podělí o své know-how a strategie, kterým je třeba se v současnosti začít věnovat.

V úvodu konference vystoupí filosof a spisovatel Stanislav Komárek, který pohovoří o současné situaci v Evropě s příznačným názvem Evropa na rozcestí. Dále budeme sledovat prezentace Bohdana Wojnara, člena představenstva za oblast řízení lidských zdrojů ve ŠKODĚ AUTO, který popíše jeden ze silných vlivů, který nás v následujících letech čeká - robotizaci. Na příkladu své společnosti nám ukáže výzvy a příležitosti v této oblasti: cenu práce robota versus cenu hodinové práce člověka, změnu struktury zaměstnanců, vyjednávání odborů v této oblasti a další.

Stále podceňovanou oblastí v práci s lidmi je diverzita, i když se o ní již dlouhodobě mluví, v praxi se příliš nenaplňuje. Vera Budway-Strobach, Chief Diversity Officer z Erste Bank ve Vídni pohovoří o tom, jak diverzita může pomoci v době nedostatku talentů a o tom, jak s tím v Erste Group pracují. „Zapojení zaměstnanců různých skupin přináší dlouhodobě nejen lepší zabezpečení personálu, ale také významně lepší obchodní výsledky,“ tvrdí Vera Budway.

Ve videovstupu budou mít účastníci možnost exkluzivně si poslechnout jednoho z nejvýznamnějších současných psychologů, Američana Roberta Hogana. Ten vysvětlí svá očekávání k profilu lídrů budoucnosti.

Foto z loňského ročníku konference HR Know-How 2015 Foto z loňského ročníku konference HR Know-How 2015 Foto z loňského ročníku konference HR Know-How 2015 Foto z loňského ročníku konference HR Know-How 2015

Dva panely významných personalistů přinesou diskusi na téma nového přístupu k náboru a engagementu. V situaci, kdy je na trhu nedostatek kvalitních lidí, si musí společnosti talenty hledat ve svých řadách a pečovat o ně.

Biljana Weber, generální ředitelka společnosti Microsoft, pohovoří o nových trendech v budování firemní kultury. Světová autorita v oblasti koučinku a rozvoje lidských zdrojů, paní Marilyn Atkinson, se společně s účastníky zastaví u genderové otázky v souvislosti s fungováním a vedením firem. O roli HR v důsledku změn v managementu bude hovořit Stanislav Háša, vedoucí katedry managementu na VŠE. Jako speciální host vystoupí Petr Šmída, soukromý investor a bývalý ředitel GE Capital Bank.
 

Konferencí nás provede redaktor a moderátor České televize, pan Petr Horký.

Nejvýznamnější HR akci roku 2016 podpořil jako generální partner společnost Express People, a dále společnosti Benefit Mangement, Ok system a Sophia Solutions.

Na konferenci navazuje slavnostní vyhlášení cen o nejlepší personální projekt HREA – Excellence Award® 2015. V průběhu konference dojde také ke slavnostnímu předání diplomů absolventům programů PMF Institutu. 

 

Akce je určena pro TOP management, HR ředitele, HR senior manažery a další profesionály v oblasti řízení a práce s lidmi.

Více informací na: http://www.peoplemanagementforum.cz/konference/

 

Zapojte se do soutěže o dva volné vstupy na konferenci HR KNOW-HOW 2016

Zodpovězte jednoduchou otázku níže a vyhrajte volný vstup na akci. Odpovídat můžete do pátku 6. KVĚTNA 2016.
Více informací o neziskové profesní organizaci People Management Forum najdete: http://www.peoplemanagementforum.cz/o-nas/
 
Soutěž již byla ukončena. Výherkyněmi jsou paní Jana H. ze společnosti HOPI s.r.o. a paní Anna K. ze společnosti Aramark. Gratulujeme.