Británie: Firmy stále více investují do koučinku

Vytisknout

Výdaje britských společností na koučování zůstávají stabilní i přes nutnost snižování nákladů v období oslabení ekonomiky. Potvrdil to výzkum profesní organizace personalistů Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) s názvem Coaching Climate, kterého se zúčastnilo 332 organizací.

Koučování poskytuje svým zaměstnancům 77 % oslovených organizací (v roce 2009 to bylo 90 %). Sedm z deseti těchto organizací letos investovalo do koučování stejný nebo vyšší objem prostředků než loni. Méně prostředků vynaložila necelá čtvrtina.

V 32 % případů zajišťují koučování linioví manažeři. Dále jsou to interní koučové (23 %) a externí koučové (20 %). Podíl externích koučů vzrostl od roku 2009 ze 14 % na současných 20 %.

Hlavní účely koučování zahrnují rozvoj leadershipu (61 %), posilování dobré výkonnosti (48 %) a zdokonalování schopností a dovedností (47 %). 43 % organizací pak používá koučink pro zlepšování špatné výkonnosti.

-kk-

Zdroj: Training Zone - britský portál o vzdělávání dospělých
Zobrazit přehled článků ze zdroje Training Zone
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace