Koučink by neměl být jen pro nejvyšší manažery

Vytisknout

Britské firmy mají vysoké povědomí výhodách o koučinku – pracuje s ním celých 80 % z nich. Pouze polovina však aktivně koučuje zaměstnance na všech úrovních. Ukázala to studie britského Institute of Leadership & Management (ILM) s názvem Creating a Coaching Culture. Nejčastěji se koučink zaměřuje na seniorní manažery.

83 % firem využívá ke koučinku zaměstnanců své vlastní manažery, 65 % najímá kouče zvenku. 34 % pak nenabízí žádné školení či další podporu svým interním koučům, kteří se stali kouči proto, že jsou linioví manažeři (53 %), vrcholoví manažeři (46 %) nebo personalisté (43 %).

„Koučink by neměl být vnímán jako nápravný nástroj. Spíše než o nástroj k řešení individuálních nedostatků jde o vytváření kultury vysoké výkonnosti. Z koučovacího přístupu k managementu mohou těžit všechny zaměstnanecké úrovně,“ shrnula obsah studie výkonná ředitelka ILM Penny de Valková.

-kk-

Zdroj: HR Magazine - britský magazín pro manažery lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje HR Magazine
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace